Skoda Favorit LX 1.3

Skoda Favorit LX 1.3

Kategorie: , .

Rok produkcji 1994

Przebieg 62.000 km

Moc 58 KM

Kultowa Skoda Favorit w świetnym stanie wizualnym i mechanicznym. Samochód od nowości garażowany i nie użytkowany zimą, co pozwoliło zachować go bez jakichkolwiek śladów korozji. Podwozie wygląda jak w prawie nowym samochodzie, doły drzwi, ranty błotników bez rdzy. Samochód posiada na wszystkich elementach fabryczny, oryginalny lakier (poza narożnikiem przedniego lewego błotnika – uszkodzenie parkingowe punktowo naprawione i pomalowane „na ostro” chyba pędzelkiem lub wałkiem przez poprzedniego Właściciela 🙂 ) Poza tym z lewej strony na dole drzwi przednich i tylnych widoczne zarysowanie (Pan w podeszłym wieku gdzieś zaczepił). Mechanicznie samochód na bieżąco serwisowany i w pełni gotowy do dalszej jazdy. W ostatnim czasie wymieniono m.in. rozrusznik, alternator, paski, filtry, oleje, układ zapłonowy, elementy gumowe zawieszenia, osłony przegubów.
Wnętrze w świetnym stanie i wygląda jak nowe. Jedyny mankament to rozdarcie na boku fotela kierowcy.
Samochód jest przygotowany, aby pokonać tegoroczną edycję rajdu Złombol na półwysep Chalkidiki w Grecji i z powrotem (start 01.09.2018r.).
Mieliśmy marzenie jechać polskim Polonezem, ale nie mogliśmy przejść obojętnie obok tej pięknej Skody. Jeśli się sprzeda, to będziemy szukać Poloneza. Jeśli nie, to jedziemy Skodą, bo jesteśmy pewni w 100% jej doskonałego stanu technicznego. Silnik pali od strzała, pracuje bardzo dynamicznie i równo. Samochód ma aktualne OC i świeże badanie techniczne ważne do 2019 roku (diagnosta nie mógł uwierzyć, jak zobaczył podwozie! ). Jeśli ktoś zakupi ten egzemplarz z myślą o Złombolu, to gwarantujemy przyłączenie go do naszej ekipy podczas rajdu 😉
Pomijając Złombol, to świetny samochód do poruszania się na codzień. Nie posiada żadnej rdzy, jest mocny i dynamiczny. Posłuży na pewno przez długie lata, a jeśli uda się go zachować w tak dobrym stanie, to na pewno jego cena będzie rosła.
Jest cały w oryginalnym stanie, posiada parę małych mankamentów wizualnych wynikających z użytkowania przez kierowcę w podeszłym wieku. Mechanicznie jest perfekcyjny. Jako ciekawostkę na koniec zdradzimy, że całe życie był garażowany pod… spadochronem wojskowym 🙂 (zamiast koca;) )
Samochód dostępny od ręki. Prosimy o kontakt telefoniczny przed przybyciem.

Kategorie